Місячні архіви: Жовтень 2009

Trick or Treat?!

Кожного року 31 жовтня тут традиційно святкується таке свято як Halloween. Ще за довго до нього в багатьох магазинах, зокрема і в аптеках, продаються тонни цукерок з логотипами цього свята, а також різноманітні костюми. Костюми є як і для маленьких дітей так і для дорослих. Все це дуже цікаво, оскільки можна порозглядати та поміряти всякі маски різноманітних персонажів. Багато закладів такі як школи та ВНЗ прикрашають свої приміщення в дусі Хеллоуіна. Наприклад, обвішують штучним павутинням, ставлять деякі курйозні фігури, зображуючи фантастичних персонажів з Того Світу, а також додають до цієї композиції яскраво помаранчеві гарбузи. Фактично гарбузи є символом Хеллоуіна. Люди навіть спеціально закуповують ці овочі, а також продаються спеціальні інструменти для вирізування різноманітних форм з них. Дуже цікаво та захоплююче пройтися вуличками, де є численні приватні будинки, оскільки мальовничі хатки перетворюються в ледь не казкові оселі. Ці непримітні, в звичайні дні, будинки стають досить яскравими, де переважають чорно-помаранчеві кольори, які є традиційними символами. Найцікавіше прогулюватись вночі, оскільки деякі ляльки скелетів можна сплутати за живих істот. 🙂
Коли приходить свято, починають діти та підлітки вдягатись в їхні костюми та ідуть збирати цукерки. В честь Хеллоуіна більшість магазинів спеціально виділяє певну кількість цукерок, щоб роздавати дітлахам. Це теж досить цікаво поспостерігати як натовпи костюмованих малят бігає від магазина до магазина з помаранчевими відерцями у формі гарбузів. Ближче до вечора люди починають збиратися на деякі костюмовані вечірки. В цей період вже не тільки дітей можна побачити в костюмах їхніх улюблених персонажів, а навіть і дорослих. Ці вечірки організовуються в школах, коледжах, клубах тощо. Наприклад, цього року в будину, де я живу адміністрація організувала таку подію. Виділили окремий актовий зал, який протягом тижня прикрашали різноманітними атрибутами Хеллоуіну. Тобто дух цього веселого свята відчувається повсюди, де б ви не знаходились. Пізніше вечером дітлахи починають ходити по квартирам та будинкам, збираючи цукерки. При чому всі вони вдягнуті в яскраві костюми, що надає такому святкуванню ще більшої унікальності, екзотичності та цікавості.

Осінь 2009

Цього року осінь замінила літо досить швидко. З найперших тижнів температура повітря опустилась приблизно з 20 до 10 градусів по Цельсію. Також погода досить смугаста виходить. Тобто день сонечко світить, день дощик накрапає, а інший день хмара затягне небо так, що невидно ні початку ні краю. Також буває досить сильний вітер, що ледь мене зносив з ніг на вулиці. 🙂 Наприклад, нещодавно, коли повертався з коледжу, помітив дерево, яке лежало не зірване з коренем, а переломане, наче палиця. До речі дерево досить немолоде і велике було. Зате в такі дні мене дуже приголомшує океан своєю могутньою величчю, тобто мене зачаровує те, на скільки величезні хвилі розбиваються об піщяне та камяне побережжя. В періоди деяких штормів вони бувають приблизно від 2 до 4 метрів.
Сьогодні день був ну зовсім по-лондонськи. Цілий день дощ лив як із відра. Почався зранку, а перестав десь аж о 4 вечера. Тобто якраз мені повезло на той період, коли я був за межами дому. =)
Проте найцікавіше, що зима тут досить тепла. Наприклвд, 7 січня 2008 року памятаю температура повітря була приблизно 18 градусів тепла. Фактично це тому, що Південний Бруклін, де я зараз проживаю, знаходиться на тій самій широті, що і південь України, а саме Одеса. Звідси один з районів так неофіційно і називають: “Little Odesa”. По-моєму, такі кліматичні умови повязані з тим, що поряд знаходиться відкритий океан.
Отже, заради трьох місяців кайфу треба чекати решту девять. =)

Літо 2009

Цього року мої літні канікули виявились досить яскравими та насиченими. Саме тому, що за ці 3 місяці я встиг дуже класно відпочити, а також побачити чимало цікавих місць. Наприклад, за цей період нарешті здійснилась моя давня мрія: відвідати такі символи цього мегаполіса як Статую Свободи та Empire State Building (на даний момент найвищий хмарочос цього міста (після Веж Близнюків, які були знищені тероризмом), а також відомий через старий фільм про Кінг Конга). Поїздка на острів Свободи коштувала 12 баксів а на Емпайр Стейт Білдінг 18 доларів (так як в мене був студентський то 2 долари знижки дали). Дуже класно тоді погуляли з друзями, 13 годин проводили екскурсію по Манхеттену студенткам з України. 🙂
Також пізніше мені випала нагода побувати за межами Великого Яблука. Їздили на північ штату Нью-Йорк в місто Глен Спей, щоб відвідати щорічний Український Фестиваль в Нью-Йорку “Верховина”. Від такої поїздки в мене надзвичайно багато вражень було. Перш за все, що відчувається дуже сильний контраст між великим містом та тим містечком. Відчувається така спокійність і ненапруженість середовища. Це місто фактично знаходиться в горах, отже краєвид мене захопив ще більше. Реально це можна описати як Українські Карпати в США. І дійсно воно майже так і є бо там мешкає чимала українська громада, та громада, яка ще не забула ні своєї мови, ні культури. Найбільше мене зацікавило те, що там навіть вулиці назвали в честь відомих українських письменників та поетів. Наприклад, проходив повз вулиці Тараса Григоровича Шевченка та Богдана Лепкого. На галявині, де відбувався сам фестиваль є памятник Івану Яковичу Франку. Також та місцевість досить багата на різноманітну флору та фауну. Наприклад, бачив кущі папороті, сосни, ромашки та багато інших рослин, серед тварин індиків, які фактично є нативними для Нового Світу, оленів та багато інших. Кажуть, що і ведмеді також водяться. Але вони неагресивні так як грізлі. Наприклад, моя однокласниця одного такого сфотографувала під час її поїздки за Місто. Після фестивалю поїхали до найближчого озера, яке виявилось досить великим. Там можна було шашлики чи барбекю робити. пограти в pool (американський більярд), air hockey, та посидіти в невеличкому кафе. Те місце мені дуже нагадало такі, які багато в фільмах зображуються: класичне американське містечко.

Перший чвертний екзамен (midterm)

Отже, в середу я писав мій перший екзамен у ВНЗ, який був по класичним культурам. Це урок, де вивчають літературу Давньої Греції. Це один з загальних предметів, які треба взяти щоб випуститись. Всього їх 9 плюс іноземна мова та урок, де учать говорити (speech).
Цей предмет я вибрав для свого курсу, бо я в дитинстві дуже обожнював давньогрецькі перекази. Так от повернемся до екзамену. Він виявився набагато легшим, ніж я думав. Я уявляв, що там буде багато дуже детальних питань по тексту, але виявилось, що він ключав тільки базові, які пояснювались на лекціях. Всього було 50 питань у форматі запитання і декілька варіантів до нього (multiple choice questions). Перші 30 питань були на загальні знання теми а решта 20 по уривкам з творів (на розуміння того, що прочитав).
Тут в основному багато екзаменів проводять саме в такому форматі. Винятки можуть становити деякі гуманітарні науки такі як англійська мова, де треба написати ессе (твір), аналізуючи певні твори чи на задану тему. Ессе треба писати досить детальне і з конкретними прикладами, а також триматися тільки одніє тематики, яку ви вказали в тезі. Інакше воно вийде дуже розпливчасте і незрозуміле (vague).

Початок студентського життя

Отже, відучився вже першу чверть я в цьому коледжі. Можу з впевненістю сказати, що я цілком задоволений цим закладом. Найбільше, що мені тут подобається, то це величезний кампус з деякими зеленими галявинами та фонтанчиками. Тобто, між парами, коли в мене велика перерва то є де погуляти. 🙂 Теж дуже зручне розташування автобусних зупинок, які є майже прямо біля входу в коледж.
Щодо академічних аспектів, то цим я теж досить задоволений. Хоча задають трохи багатенько писати і читати по таким гуманітарним наукам як англійська мова та філософія, але на те вона і є вища освіта.
Наприклад, недавно з англійської мови треба було написати мемуар(4-8 ст.): на 5 сторінок написав.
На даний момент в мене вже почався період чвертних екзаменів… Так що навантаження потрохи наростає. 🙂 На наступний тиждень вже треба здати мою першу курсову: по філософії. Як для мене досить цікаву тему вибрав: про космологічний аргумент за існування Бога.