Місячні архіви: Січень 2010

Що потрібно, щоб отримати ступінь бакалавра у американському університеті?

Отже, припустимо, що Ви вже поступили у ваш ВНЗ і Вам цікаво знати, що ж Вам треба, щоб отримати ступінь бакалавра і вище. Буду описувати на власному прикладі і тому закладі, де я навчаюсь, оскільки скільки коледжів є, стільки і різних систем отримування цих ступенів.

По-перше, треба взяти певні загальні предмети. Наприклад, Бруклін коледж вимагає 9 дисциплін, які студенти обовязково мають пройти. Ці дисципліни в себе включають: історію музики та мистецтва, всесвітню історію, політику, філософію, загальну математику, геологію, хімію, фізику, біологію тощо. Деякі з цих предметів студенти можуть вибирати, які їм більше до душі. Також всі мають обовязково пройти 2 семестри англійської мови, ораторство та якусь одну з іноземних мов, які коледж пропонує.

По-друге, Ви маєте декларувати вашу спеціальність. На це дається приблизно рік, щоб вирішити, ким Ви хочете бути у Вашій майбутній карєрі. Коли Ви уже це зробили, то Ваша спеціальнсть теж має певні обовязкові предмети, які Вам треба взяти до випуску з університету. Також до Вашої спеціальності треба буде ще обрати декілька предметів на Ваш власний вибір.

Це, на мою думку, найбазовіші пункти, з якими обовязково треба бути ознайомленими, щоб отримати Ваш ступінь.

Вища освіта в США

Після закінчення школи є досить широкий вибір різних закладів, де можна здобувати свою освіту. Про це я постараюсь достатньо чітко описати у цій публікації.

По-перше, більшість вищих навчальних закладів можна умовно поділити на громадські та приватні. Різниця між цими двома умовними типами у вартості навчання. Як правило, громадські університети на багато дешевші за приватні, наприклад, їхня вартість приблизно у 8 разів менша. До громадських ВНЗ (public universities) належать такі заклади як City University of New York (CUNY), State University of New York (SUNY) тощо. Приватними університетами є так звані топ вищі навчальні заклади такі як: New York University (NYU), Harvard University, Columbia University, Yale University та багато інших. Щодо вартості оплати за навчання, то CUNY приблизно коштує 5000 в рік, а NYU – приблизно 40000 в рік.
CUNY – це університет, який обєднує 23 коледжи, кожен з яких має свою якусь певну спеціалізацію. Наприклад, Baruch College спеціалізується на бухгалтерії та бізнесі, Brooklyn College – на різних науках, а Hunter College – на медицині.

По-друге, є 4-річні та 2-річні коледжи. У 4-річних закладах можна здобувати ступінь бакалавра і навіть кандидата та доктора наук (master’s degree and PhD). У 2-річних коледжах, які іменуються community colleges, можна здобути два типи ступенів спеціаліста. При першому типі (A.A.S.) ви можете зразу після випуску з коледжа іти працювати, а при другому (A.S. or A.A.) ви можете подавати на поступлення в 4-річні ВНЗ, які ще іменуються senior colleges.

Думаю з вищенаписаного ви могли помітити, що в США немає безкоштовних університетів. Тоді напевно у вас виникає питання: як же оплатитии освіту тим, у кого немає достатньо коштів чи у кого малий прибуток? Саме для таких випадків і існує фінансова допомога, на яку студенти можуть подаватись. Також є багато різноманітних грантів (grants) і стипендій (scholarships), які студент може отримати за певну академічну успішність та соціальну активність. Хоча є одне “але”: щоб отримати фінансову допомогу від держави, гранти та деякі стипендії ви маєте бути громадянином США або власником Зеленої Картки. Також є ще одна опція, суть якої полягає у позичанні коштів у ВНЗ та навчатись у кредит (loans).

Думаю я висвітлив більшість основних питань про американську вищу освіту. Якщо є якісь питання, не соромтесь задавати їх. 🙂

Про підручники

Почну я про шкільні підручники. Їх видають не так як в нас, в Україні, класний керівник замовляє у бібліотеці для класу. Оскільки тут немає такого розподілу на класи, то кожен вчитель індивідуально видає їх. Коли учень отримує підручник, то він зобовязаний заповнити певну анкету, де він залишає інформацію про себе, ціну книжки та підпис. Ця анкета залишається у вчителя до кінця семестру. У разі пропажі підручника учень буде зобовязаний заплатити за нього. Також, якщо це урок математики, то вчитель видає покористуватись на період навчання графічні калькулятори, вартість яких становить приблизно 95 доларів. Підручники теж не є дешевими, якщо Ви раптом зібрались їх загубити. 😉 Все це є звичайно власністю школи, яка отримує цю власність від місцевого відділу освіти.

Щодо підручників в коледжі, то тут уже не все так просто, оскільки в бібліотеці самих підручників не багато і їх або важко знайти, або вони видаються тільки на 2 години в читальному залі. В бібліотеці хіба що можна знайти художні твори, які треба на той чи інший предмет. Тому приходиться студентам самим шукати і купувати їх. Саме через це в книгарні коледжі є така послуга, через яку вони обмінюють користовані підручники на гроші. Навіть деякі професори присилають список підручників наперед, щоб студенти встигли знайти всі елементи тої необхідної літератури. Оскільки досить часто приходиться користуватися сайтами онлайн магазинів (Амазон, іБей тощо), які доставляють в період 5 робочих днів. Ціни таких підручників коливаються приблизно від 50 до 150 доларів.

Результати екзаменів, новорічні свята та реєстрація на весняний семестр

Про всі свої екзамени, які я здавав в грудні я взнав протягом місяця. Найперший результат, який я взнав, був з англійської мови, що є А, тобто 5 по нашій системі оцінювання. Найостанніший був результат за класичні культури, який я отримав аж на Старий Новий Рік. Це типу як подарунок був. 🙂 Загалом свою першу сесію я здав добре.

Стосовно свят, то в американських традиціях святковий дух найбільше припадає на Різдво 25 грудня. Оскільки після цієї дати вони всі свої різдвяні прикраси починають складати та у всіх магазинах починають готуватись до Дня Святого Валентина. Навіть деякі вже починають викидати свої ялинки. Традиційно нью-йоркці зустрічають Новий рік на Таймс Сквер, де кожного року піднімають великий шар над 42 вулицею і Бродвей. Цю подію завжди транслюють по телебаченню, де можна побачити скільки багато людей збирається в центрі Великого Яблука в новорічну ніч. Після зустрічі Нового року в них вже зразу ідуть звичайні будні, оскільки, наприклад, навчання в школах розпочинається з 4 січня.

6 січня ходив я реєструватися на весняний семестр. План реєстрації був такий самий як і тоді, коли перший раз поступив в коледж, тобто: вибирання предметів з консультантом, записування їх в базу даних в іншого офісного працівника за компютером та отримання розкладу, на якому вказана плата за навчання. Минулого разу треба було вибрати якусь одну групу з двох предметів, де на них учні ходять з одним і тим самим класом. Цього разу консультанти дозволили не вибирати цю опцію, ну і звісно я тоді вибирав так як мені найзручніше. Думаю досить зручний розклад собі зробив: так само, як і в минулому семестрі, буду вчитись 4 дні на тиждень і з 2-годинними перервами між лекціями. Щодо оплати, то цього разу вона була значно меншою, оскільки отримав 2 стипендії: одна від університету – 250 доларів і друга від коледжа – 500 доларів.

Весняний семестр в мене буде досить цікавим, оскільки, взяв я такі предмети: математика, програмування, дискретні структури. англійська мова ну і історія мистецтва на закуску. 🙂
Ось прикріплюю цей розклад для вашого ознайомлення.
Brooklyn College_Schedule2010