Вища освіта в США

Після закінчення школи є досить широкий вибір різних закладів, де можна здобувати свою освіту. Про це я постараюсь достатньо чітко описати у цій публікації.

По-перше, більшість вищих навчальних закладів можна умовно поділити на громадські та приватні. Різниця між цими двома умовними типами у вартості навчання. Як правило, громадські університети на багато дешевші за приватні, наприклад, їхня вартість приблизно у 8 разів менша. До громадських ВНЗ (public universities) належать такі заклади як City University of New York (CUNY), State University of New York (SUNY) тощо. Приватними університетами є так звані топ вищі навчальні заклади такі як: New York University (NYU), Harvard University, Columbia University, Yale University та багато інших. Щодо вартості оплати за навчання, то CUNY приблизно коштує 5000 в рік, а NYU – приблизно 40000 в рік.
CUNY – це університет, який обєднує 23 коледжи, кожен з яких має свою якусь певну спеціалізацію. Наприклад, Baruch College спеціалізується на бухгалтерії та бізнесі, Brooklyn College – на різних науках, а Hunter College – на медицині.

По-друге, є 4-річні та 2-річні коледжи. У 4-річних закладах можна здобувати ступінь бакалавра і навіть кандидата та доктора наук (master’s degree and PhD). У 2-річних коледжах, які іменуються community colleges, можна здобути два типи ступенів спеціаліста. При першому типі (A.A.S.) ви можете зразу після випуску з коледжа іти працювати, а при другому (A.S. or A.A.) ви можете подавати на поступлення в 4-річні ВНЗ, які ще іменуються senior colleges.

Думаю з вищенаписаного ви могли помітити, що в США немає безкоштовних університетів. Тоді напевно у вас виникає питання: як же оплатитии освіту тим, у кого немає достатньо коштів чи у кого малий прибуток? Саме для таких випадків і існує фінансова допомога, на яку студенти можуть подаватись. Також є багато різноманітних грантів (grants) і стипендій (scholarships), які студент може отримати за певну академічну успішність та соціальну активність. Хоча є одне “але”: щоб отримати фінансову допомогу від держави, гранти та деякі стипендії ви маєте бути громадянином США або власником Зеленої Картки. Також є ще одна опція, суть якої полягає у позичанні коштів у ВНЗ та навчатись у кредит (loans).

Думаю я висвітлив більшість основних питань про американську вищу освіту. Якщо є якісь питання, не соромтесь задавати їх. 🙂

Один коментар до “Вища освіта в США

  1. Yulia

    Дуже випадково натрапила на Ваш блог. Я працюю з мовними школами Нью-Йорка, але поки що жила лише в Каліфорнії, відвідати Нью-Йорк – в планах. Отже, інформація даного блогу стане мені у нагоді, дуже дякую.

    А щодо теми вищої освіти в США, запрошую читачів почитати про її структуру та деякі особливості в моїх попередніх постах http://vyvchay.com/blog/-/blogs/вища-освіта-в-сша-не-так-все-складно-як-здається-на-першии-погляд-частина-1 і http://vyvchay.com/blog/-/blogs/вища-освіта-в-сша-частина-2-вступ.

Коментарі закриті.