Нью-Йорк є одним з найбільших міст світу. Це місто, де зосереджуються найбільші фінансові установи, де знаходяться одні з найвищих хмарочосів, куди люди зїжджаються з усіх, навіть найвіддаленіших, куточків світу. Саме тому, що сюди приїжджають люди з різноманітних країн, це місто налічує приблизно понад 100 мов та національностей, серед яких також є і виходці зі Східної Європи. Тобто, в цьому величезному мегаполісі є чимало наших співвітчизників, себто українців. Тут стільки національностей, тому що це велике місто стало немов початковою точкою для свіжих іммігрантів.
Українські іммігранти проживають у всіх 5 боро Нью-Йорка, але найбільше їх є у Брукліні, а саме в його південній частині. До цього моменту я повернуся трохи згодом. Досить часто чути відгуки про те, який страшний та небезпечний є Бруклін, оскільки там проживає багато чорного населення. Так, дійсно, це боро не є святим, але тут воно і не настільки погане, як про нього складають численні байки. Бруклін взагалі досить різноманітний і різнокольоровий стосовно рас та національностей. Тут є також досить багато євреїв, оскільки вони колись сюди мало не першими іммігрували, мусульман, латиносів, європейців, ну і трохи американців теж є. Все залежить від кварталу, по якому Ви зібрались гуляти чи в якому Ви бажаєте проживати, та від його рівня життя. Звичайно такі райони, як Coney Island чи Flatbush, є не дуже безпечними, оскільки там багато бідних живе. Їх рівень безпеки можна помітити по тому, як часто туди поліція з сиренами їздить. 🙂
Так от, я обіцяв вернутись до тематики Південного Брукліна, до якого входять Brighton Beach, Coney Island, Manhattan Beach, Sheepshead Bay.
Я збираюсь зупинитись на Брайтоні і описати, що ж це таке місце. Можливо, хто знайомий з російським та радянським кіноматографом, то памятає його зображення у фільмах “Брат 2” і “На Дерибасовской хорошая погода, а на Брайтоне опять идут дожди”. Цей район американці охрестили як Little Russia, або його неофіційно називають Little Odessa, оскільки на його вулицях можна почути досить багато одеситського акценту. 🙂 Тут також можна почути і нашу рідну мову соловїну. 🙂 Оскільки саме в цьому районі проживає багато іммігрантів, які нещодавно приїхали. Так як це місце знаходиться на узбережжі Атлантичного океану, то тут є чудовий пляж, де можна хоч ціле літо провести, а також бордвок (boardwalk) – така собі алея з деревяних дошок і з лавочками, де можна пройтись чи посидіти, помилувавшись океаном чи заходом сонця.
Також кажуть, що Бруклін – це єдине місце, де можна придбати наш рідний національний продукт, що є сало, та чорний хліб. Підтверджую, дійсно, так воно і є. 🙂
Якщо є якісь питання, звертайтесь. 😉