Думаю, що кожен з вас хоча б краєм вуха чув, що є таке свято. Якщо ви хоч раз дивились американські фільми, то мали б помітити, що крім Різдва досить часто зображується і це свято. Це саме те свято, де збирається родина за святковим столом і де урочисто ріжуть печену індичку. Саме так воно і є, так як День Подяки є суто сімейним святом, щоб зібратись в безтурботному від навколишніх проблем середовищі. І дійсно його символом є індичка. Можливо, тому що це американське свято, а цей птах був нативним для континенту Північної Америки.
День Подяки святкується кожного року в останній четвер листопада. Це друге, після Хеллоуіну, про яке я писав раніше, найвідоміше свято, яке відзначають восени. Походження цього свята датується ще до середини 17 століття, саме тоді коли британські колоністи почали заселяти Північну Америку. Чому День Подяки? Тому що в тих колоністів був неврожай і голод, як тільки вони опинились на узбережжі Нового Світу. Нативні американці, індіанці, допомогли пілігримам не загинути від голоду і наступного року вони мали багатий урожай. Так ось власне за це вони були і вдячні.
Більше про історію цього свята можете прочитати тут.
Цього дня люди дякують за все хороше, що сталось протягом року.
Отже, з Днем Подяки та смачної індички вам! 🙂
native перекладається не як “нативний”, а уродженець, тутешній, рідний, місцевий …
як колись також вставляв не “нативні” словечка, зараз трохи краще 😉
Не згоден, що Халовін відоміший празник ніж свято День Подяки. Халовін – це взагалі не свято. На Халовін немає навіть вихідного дня, на День Подяки – маємо вихідний, причому такий самий, як на Різдво – не працюють навіть магазини. В рік лише два таких дня, коли не працюють магазини – це Різдво, та День Подяки.
Тепер, подяка пілігрімів заключається не в тому, що їм допомогли індіанці, а в тому, що коли вони не мали що їсти, вони молилися, і Бог послав їм багато індиків, які і врятували їх від голоду. І дякують американці в цей день Богу.
@Любомир
Коли я писав, що воно “друге найвідоміше після Хеллоуіну” я мав на увазі не пріоритет, а хронологічний порядок за календарем, тому я і уточнення там зробив “яке відзначають восени”.
Стосовно історії Дня Подяки, дякую за виправлення та уточнення деталей. 🙂
Цікаво, раніше не розрізняв Хеловіна і дня подяки. Точніше думав що це одне й те ж.
Цікаво виходить. Індіанці врятували колоністів, а ті в свою чергу відкрили америку, ціною – всі знають якою…